Як зайнятися самоосвітою і не кинути справу на півдорозі?

– Забування

Організуйте свій розклад таким чином, щоб заняття відбувалися через рівні проміжки часу. Розклад для кожної людини індивідуальний – деякі люди займаються по 15-20 хвилин кожен день, в той час як інші -вважають за краще приділяти навчанню годину або дві, але займатися один або два рази на тиждень.

Будьте реалістом: враховуйте розпорядок дня, ваші сили і вибирайте для навчання такий час, коли ви повні сили і готові до роботи. Зробіть нагадування і помістіть його там, де ви проводите більше всього часу. Це може бути стікер на моніторі комп’ютера, обкладинка зошита, нагадування у всіх гаджетах, щоб не було можливості його проігнорувати.

– Немає настрою займатися

Якщо у вас немає настрою на заняття, подумайте про ціль, яка мотивує Вас вчитися. Ви можете задати собі питання: чому я хочу вивчати саме це? Як я можу застосувати ці знання в реальному житті? Кому я зможу допомогти? Якщо я вивчу це, чому я зможу навчитися потім?

Хваліть себе за зроблені завдання. Після закінчення заняття подивіться серію улюбленого серіалу або випийте чашку гарячого шоколаду. Заохочуючи себе за досягнення, ви зможете швидше виробити звичку вчитися.

Створіть сприятливу атмосферу для навчання: викладіть на стіл книги і зошити, створіть папку з назвою дисципліни, що вивчається, на робочому столі комп’ютера.

Почніть заняття з простої теми. Подивіться відео або прочитайте коротку статтю із досліджуваної дисципліни, щоб пробудити інтерес.

– У вас занадто багато інтересів

Складіть список своїх інтересів і розставте їх по порядку відповідно до ваших пріоритетів. Можете встановити такі критерії: наскільки корисно буде вивчити предмет, як терміново це потрібно дізнатися, наскільки сильно вам цікава дисципліна.

Звертайте увагу на ті моменти, коли хочете відволіктися і зайнятися чимось іншим. Подумайте, з чим це може бути пов’язано. Вам стало нудно? Або матеріал занадто складний? Відволікаєтеся, коли починаєте вивчати щось нове? Коли ви зрозумієте причину свого бажання відволіктися, ви зможете організувати свій навчальний процес найбільш ефективним чином.

– Ви не дотримуєтеся поставлених цілей

Переконайтеся в тому, що поставлені цілі дійсно важливі для вас. Подумайте про те, що ви можете втратити, якщо не досягнете їх.

Складіть список завдань і маркуйте  їх по мірі виконання – так ви зможете оцінити прогрес і відчути, що рухаєтесь в правильному напрямку.

Домовтеся з другом, що в кінці кожного місяця ви будете перевіряти, чи досягли ви поставлених цілей. Підтримуйте один одного та святкуйте маленькі перемоги разом!

Поділіться планами з іншими людьми: розкажіть про них колегам, зробіть пост у соціальних мережах або повідомте другій половинці про цілі і терміни, до яких вони повинні бути виконані.

Правильно розставляйте пріоритети, будьте реалістичні при складанні навчального розкладу, саме так ви знайдете ефективний підхід до організації самостійного освітнього процесу.